Aleja Wojska Polskiego 15, 58-500 Jelenia Góra +48 608 385 708 fundacja@serdecznapomoc.eu
Polish Czech English French German Russian Spanish

ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W OKRESIE URLOPOWO-WAKACYJNYM

by Roman Kuty
on 30 czerwiec, 2016
Odsłony: 1150

ZARZĄD I RADA FUNDACJI ŻYCZY UDANEGO WYPOCZYNKU W OKRESIE URLOPOWO-WAKACYJNYM!!!

INFORMUJEMY, ŻE PO OKRESIE URLOPOWYM WZNAWIAMY DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANĄ Z BEZPOŚREDNIĄ I BEZPŁATNĄ DYSTRYBUCJĄ ŻYWNOŚCI ORAZ OWOCOWĄ OD SIERPNIA 2016R DO CZERWCA 2017R.

flaga_UE+unia_europejska_EFRR_centralnie_PL

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 

2014-2020

Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli "Serdeczna Pomoc" działa od 2007r. jako Organizacja Pożytku Publicznego, a bezpośrednią i bezpłatną dystrybucją żywności dla najuboższych zajmuje się od 2011r do nadal. Fundacja ponownie jako organizacja lokalna z oddziałami, biurami i magaznami w regionach będzie współpracowała z organizacjami ogólnokrajowymi i wspierała realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Program w swoich założeniach przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących w sposób trwały i intensywny poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej bez jakiejkolwiek dyskryminacji i z poszanowaniem godności osób uprawnionych. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj:
• 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
• 771 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby do otrzymania pomocy żywnościowej są kwalifikowane przez:
– ośrodki pomocy społecznej,
– organizacje partnerskie (wyłącznie osoby bezdomne).

Osoby najbardziej potrzebujące powinny zgłosić s do właściwego dla miejsca zamieszkania ośrodka pomocy społecznej. OPS wydaje skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej zawierające m.in. adres organizacji partnerskiej zajmującej się dystrybucją pomocy żywnościowej lub wpisuje osobę/rodzinę na listę osób zakwalifikowanych do pomocy żywnościowej z PO PŻ. Każdy odbiorca pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem programu. Mają one na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Działania te mogą być realizowane w formie szkoleń bądź warsztatów przekazujących niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności. Działania te są prowadzone w sposób cykliczny w okresie dystrybucji pomocy żywnościowej.
Kolejny etap realizacji Programu tym razem w ramach „Podprogramu 2016” będzie obejmował dystrybucję artykułów spożywczych oraz działań towarzyszących w okresie od sierpnia 2016 r. do czerwca 2017 r. Dystrybuowane będą takie produkty jak: makron, ryż, herbatniki, mleko, ser, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, filet z makreli, szynka drobiowa, cukier, olej.

Zapraszamy do współpracy wolontariuszy i organizacje społeczne przy bezpośredniej i bezpłatnej dystrybucji żywności i owoców dla najuboższych.

Pozdrawiamy, Zespół Wolontariuszy Fundacji